PORADY

Tipy i triki dotyczące tańszego i odpowiedzialnego podróżowania, prowadzenia bloga oraz mediów społecznościowych, a także planowania urlopu. Sprawy około podróżnicze.

 

Czas przygotowań

Szukasz biletów, ale nie wiesz jak znaleźć korzystniejszą ofertę? A może bilety już masz, tylko sen z powiek spędza Ci spakowanie się w bagaż podręczny? Obowiązkowe szczepienia? Komu i po co? Czy wiesz, że żabki od firanek świetnie nadają się jako spinacze do prania, a zajmują mniej miejsca!

Poniżej o tym wszystkim możesz przeczytać!

 

Jak się spakować

od kilku dni do kilku miesięcy

Pakowanie to Twoja zmora?

Podpowiadamy co i jak, aby nie nosić 30 kg bagażu na plecach, a jednocześnie cieszyć się urozmaiconą garderobą.

Jak szukać lotów

najlepsze wyszukiwarki

Znajomi latają za grosze, a ty zastanawiasz się jak oni to robią?

Pokazujemy jak szukać tanich lotów, a także krok po kroku tłumaczymy jak zarezerwować bilety u najtańszych przewoźników.

Szczepienia w podróży

jak zaoszczędzić

Zdrowie przede wszystkim!

Żółta febra, dur brzuszny, WZW ABC?! O co w tym chodzi i dlaczego tak drogo? Pokazujemy gdzie i jakie szczepienia są obowiązkowe, a gdzie zalecany. Zdradzamy jak zaoszczędziliśmy u lekarza medycyny podróży.

Przydasie podróżnicze

co warto kupić na aliexpres

Duperele, a może nie zajmujące miejsca pomocne gadżety?

Drobiazgi, które ułatwiły nam podróżowanie już pierwszego dnia. Czy dalibyśmy sobie radę bez nich? Jasne, ale wtedy poświęcilibyśmy więcej czasu na znalezienie innych rozwiązań zamiast cieszyć się podróżą.

Polecenia

W tej części znajdziecie nasze subiektywne odczucia dotyczące różnych tematów. Od ulubionych książek, po ciekawe prezenty dla podróżnika.

Co ułatwia nam działanie w Social Mediach

W mediach społecznościowych nie działaliśmy zbyt prężnie, raczej mieliśmy ,,zrywy” i próbowaliśmy pchnąć wszystko na raz, aż entuzjazm opadał i zostawialiśmy publikowanie na kilka miesięcy. Wszystko zaczęło się zmieniać gdy przygotowywaliśmy się do podróży bez biletu powrotnego. Dopiero wtedy odnaleźliśmy prawdziwą przyjemność by opowiadać o tym co robimy.

Aplikacje ułatwiające publikację

Zaplanuj dodawanie treści na ig lub fb

A gdyby tak ułatwić sobie życie w social mediach?

Masz kilka pomysłów na posty lub story, ale uważasz, że dziś już i tak dużo treści zostało przez CIebie opublikowane? Jutro nie będziesz mieć czasu by to dodać? Spokojnie możesz użyć aplikacji, ustawić datę publikacji i wszystko zadzieje się samo.

Grupy na Facebooku

Jak w 24h przyszło do nas ponad 1000 obserwujących

Myślisz, że Facebook to przeżytek?

To jaką moc mają grupy na tym portalu przekonaliśmy się, gdy pierwszy raz opublikowaliśmy nasz wpis o Podlasiu, za drugim razem gdy opowiedzieliśmy o naszym rocznym wyjeździe, reakcja przekroczyła nasze oczekiwania.